ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ καιρός

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ρήγας - Αλμυρός 2-2 / Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

Γάρος και Αραπίτσας σκόραραν για τις ομάδες τους

Με τον αρχηγό του, Γάρο να σκοράρει δις στο τελευταίο 20λεπτο (70`-86`) με δύσκολα τελειώματα έπειτα από ισάριθμες ασίστ του Σιόβα, ο Ρήγας Φεραίος βρέθηκε κοντά σε μία δεύτερη σερί νίκη και μεγάλη ανατροπή ωστόσο ο Αλμυρός ισοφάρισε (2-2) στις καθυστερήσεις με εύστοχο χτύπημα πέναλντι του Αραπίτσα που υπέδειξε ο ρέφερι Κούστας εν μέσω διαμαρτυριών, σε πτώση του Κοντοβά έπειτα από μαρκάρισμα του Γοδενόπουλου στην περιοχή. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο πραγματικό ντέρμπι που διεξήχθη στο "βρεγμένο" Δημοτικό Στάδιο Βελεστίνου είχε ανοίξει στο πρώτο μέρος (37`) ο Μιχόπουλος εκμεταλλευόμενος από κοντά ασταθή απομάκρυνση του Γκάγκα με κεφαλιά έπειτα από γέμισμα στην περιοχή με χτύπημα φάουλ.