Προς τον βουλευτικό στίβο
![Προς τον βουλευτικό στίβο](data/articles/16745644531470866039.jpg)
Δεδομένη είναι η πρόθεση του Βελεστινιώτη επιχειρηματία στο χώρο των αρωματικών και φαρμακευτικών φυτών να πολιτευθεί στην Μαγνησία με τον ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ ως υποψήφιος βουλευτής στις ερχόμενες εκλογές.
Τα ψηφοδέλτια αναμένεται γίνουν γνωστά το επόμενο διάστημα ύστερα από την τελική επιλογή της επιτροπής συγκρότησης των ψηφοδελτίων του κόμματος.
Να σημειώσουμε πως ο Χαράλαμπος Αραμπατζής είναι ο δημιουργός της "Φεραίας Γης" ενώ έχει διατελέσει, μεταξύ άλλων, πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Ρήγα Φεραίου, όταν εκλέχθηκε και πρώτος σε σταυρούς δημοτικός σύμβουλος.