Σημαντικό "διπλό" για Χλόη

Εκτός έδρας νίκη (0-3) επί του Ελευθεριακού για την Χλόη που "έπιασε" τον Ατρόμητο στην πρώτη θέση της βαθμολογίας συνεχίζοντας δυναμικά για την άνοδο
Μετά το "διπλό" του Σαββάτου στο Βασδέκειο, οι Πράσινοι αναφέρουν σε ανακοίνωσή τους

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας με σκορ 0-3 απέναντι στην ομάδα του Ελευθεριακού.

Μία σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος λόγο των πολλών απουσιών που είχε η ομάδα του Θανάση Μπίλη, όμως αυτό δεν επηρέασε καθόλου παίκτες και προπονητή παίρνοντας μία παλικαρίσια νίκη.

Το 0-1 ήρθε στο πρώτο δεκάλεπτο με μία παλικαρίσια κεφαλιά του Σάκη Παναγή μετά από σέντρα του Δημόπουλου. Η ομάδα συνέχισε να πιέζει χάνοντας ευκαιρίες και έχοντας 2 δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο και λίγο πρίν τη λήξη του ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματα της με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Βαϊτση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε με τον ίδιο ρυθμό παίζοντας ανά μεγάλα χρονικά διαστήματα καλή μπάλα, κρατώντας το μηδέν στην άμυνα συγχρόνως και στο 65` ο Σεραφείμ Τανός έκανε το 0-3 πλασάροντας τον τερματοφύλακα του Ελευθεριακού μετά από πάσα ακριβείας του Παναγή Άγγελου. Η ομάδα μας είχε και τρίτο δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Μπράβο σε παίχτες και προπονητή για την νίκη της ομάδος σήμερα.

Ευχαριστούμε όλους τους φίλους της Χλόης που βρέθηκαν στο γήπεδο σήμερα για να στηρίξουν την ομάδα μας.

Τέλος να ευχαριστήσουμε την φιλοξενία που είχαμε και την διαιτητική τριάδα.