Συναντήσεις Βίκυς Τσεκούρα με το Σωματείο Εργαζομένων της ΑΓΕΤ, με την διοίκηση του Εργατικού Κέντρου και με τον Πρόεδρο της Κοινωνικής Υπηρεσίας Δήμου Βόλου
![Συναντήσεις Βίκυς Τσεκούρα με το Σωματείο Εργαζομένων της ΑΓΕΤ, με την διοίκηση του Εργατικού Κέντρου και με τον Πρόεδρο της Κοινωνικής Υπηρεσίας Δήμου Βόλου](data/articles/16844368491434449144.jpg)
Με το Σωματείο Εργαζομένων της ΑΓΕΤ συναντήθηκε η υποψήφια βουλευτής ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Μαγνησίας, κ. Βίκυ Τσεκούρα, η οποία συζήτησε μαζί του τα ζητήματα που απασχολούν τους εργαζόμενους αλλά και τις διεκδικήσεις του σωματείου που συνεχώς υπερασπίζεται τα εργασιακά τους δικαιώματα.
Η ίδια, η οποία γνωρίζει επί δεκαετίες τα σωματεία των ΑΓΕΤ ΕΒΙΕΣΚ τόνισε ότι πρέπει να στηριχθεί η βιομηχανία, να δημιουργηθούν νέες θέσεις εργασίας και να βρεθούν λύσεις φιλικές προς το περιβάλλον με σκοπό την συνολική ανάπτυξη της περιοχής μας.
![](/data/images/88b8281d8d25b40a0d7aecaab4ff392b.png)
Στη συνέχεια, συνομίλησε με την διοίκηση του Εργατικού Κέντρου, στο οποίο ανήκε και η Λεσχη Εργαζομένου Κοριτσιού μέχρι το 2011, οπότε καταργήθηκε η Εργατική Εστία. Η κ. Τσεκούρα γνωρίζοντας το έργο του Εργατικού Κέντρου, τους διαβεβαίωσε ότι θα είναι δίπλα τους προκειμένου να σταματήσει η συρρίκνωση των εργασιακών δικαιωμάτων.
![](/data/images/ac0209b0ff10c4f4befdeb6920c66739.png)
Τέλος, σε συνάντηση που είχε με τον κ. Απόστολο Ζαρκάδα-Βεργή τον συνεχάρη για το πολυσχιδές και δύσκολο έργο που επιτελεί απέναντι σε ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες ως Πρόεδρος της Κοινωνικής Υπηρεσίας Δήμου Βόλου.
![](/data/images/4d9f04a72174a57d4ad25a8503da6010.png)