Σάββατο στις 20:00 ο μεγάλος τελικός!

Γιορτή του Μπάσκετ αύριο, Σάββατο, στο Βελεστίνο με την Dream Team των Φίλων Νέων Αγίου Γεωργίου να αντιμετωπίζει τους Underdogs από το Βελεστίνο με έπαθλο το τρόπαιο του 3ου Ανεπίστημου Τουρνουά

Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 20:00 ενώ στο ημίχρονο θα πραγματοποιηθούν διαγωνισμοί για μικρούς και μεγάλους με έπαθλο μπασκετικά δώρα!

Σήμερα, στο συγκλονιστικό δεύτερο ημιτελικό και σε έναν κλειστό αγώνα, οι Underdogs επικράτησαν 36-34 των Fitsiorlotumpos, οι οποίοι έφεραν τον αγώνα από το "-10" στο "-2" στα τελευταία λεπτά και είχανε δύο σουτ για την ισοφάριση αλλά η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι.

Πιο πριν, σε μία αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες του Αγίου Γεωργίου, η Dream Team επιβλήθηκε 82-55 των Boxer κλείνοντας θέση για τον τελικό.