Ρήγας Φεραίος - Φαλανιακός 1-0

Σε φιλικό τεστ που πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Βελεστίνο οι Κυανόλευκοι επικράτησαν 1-0 του Φαλανιακού χάρη σε γκολ του Ιωάννου

Η σύνθεση των Κυανόλευκων του Κώστα Σταματίου

Ρήγας Φεραίος: Α. Καλαϊτζίδης, Χότζα, Μπακάλης, Ράπτης, Ιωάννου, Σουγκάρης, Ν. Καλαϊτζίδης, Νασιακόπουλος, Γουτούλης, Ζατσάι, Σέττος.

Έπαιξαν και οι: Κακάνης, Α. Τζέκα, Βαΐτσης.

Το γκολ σημειώθηκε στο 24ο λεπτό, σε κόρνερ από δεξιά. Ο Νασιακόπουλος πάσαρε στο Γουτούλη, αυτός απέφυγε έναν αντίπαλο και σέντραρε ωραία στην περιοχή με τον Ιωάννου να σκοράρει με κεφαλιά. Εφτά λεπτά αργότερα εκτυλίχθηκε πανομοιότυπη φάση με τον σκόρερ αυτή τη φορά να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη, ο Ρήγας προσπάθησε κυρίως να "χτυπήσει" στις αντεπιθέσεις, κλείνοντας με τακτική τους χώρους απέναντι σε ένα από τα δυνατά σύνολα της Α` ΕΠΣΛ, ενώ οι δύο ομάδες διαμαρτυρήθηκαν από μία φορά στον ρέφερι Δημητριάδη για μη καταλογισμό πέναλντι.