Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο
Με την δέουσα λαμπρότητα και κόσμο από όλο τον Δήμο Ρήγα Φεραίου καθώς και άλλες περιοχές εορτάστηκε σήμερα (11/11) η μνήμη των Αγίων, Μηνά, Βίκτωρος και Βικεντίου στο εξωκκλήσι του Βελεστίνου
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/15734703721879574298.jpg)
Να σημειωθεί πως χθες (10/11), παραμονή της εορτής, πραγματοποιήθηκε η καθεριωμένη περιφορά της εικόνας του Αγίου Μηνά στην πόλη του Βελεστίνου από τον Ιππικό Όμιλο.
Δείτε βίντεο από την εορτή σε επιμέλεια Φοίβου Παπαγεωργίου.
Το Photo Gallery:
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/1573470474573266261.jpg)
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/15734704741952427065.jpg)
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/1573470474362597259.jpg)
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/1573470678502098414.jpg)
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/1573470678929310200.jpg)
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/1573470678912980453.jpg)
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/1573470764509895142.jpg)
![Με λαμπρότητα ο εορτασμός του Αγίου Μηνά στο Βελεστίνο](data/articles/15734707651648311982.jpg)