Σεμινάριο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στα Κανάλια
Ειδικό σεμινάριο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης για εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης διοργανώνεται το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Μαρτίου, 09.00-16.00, στο Μουσείο Λιμναίου Πολιτισμού - ΚΕΜΕΒΟ στα Κανάλια Μαγνησίας και στο πλαίσιο του έργου "Karla school"
![Σεμινάριο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στα Κανάλια](data/articles/1551790391174637906.jpg)
Το έργο υλοποιείται από το δίκτυο "Περραιβία", το Φορέα Διαχείρισης Λίμνης Κάρλας, την εταιρεία συμβούλων "Αργοναύτες" και το ΚΕΜΕΒΟ σε συνεργασία με τα ΚΠΕ Μακρινίτσας και Κισσάβου - Ελασσόνας.
Οι δηλώσεις συμμετοχής υποβάλλονται έως την Πέμπτη 14 Μαρτίου και μέχρι τη συμπλήρωση του απαιτούμενου αριθμού εκπαιδευόμενων στο δίκτυο "Περραιβία", e-mail skriapask@gmail.com, fax 24210-71200, τηλέφωνο επικοινωνίας 6974881944. Η δήλωση συμμετοχής είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα www.karlaschool.gr.