Πολυνίκης σε virtual αγώνα ο Στέργιος Κουσκουρίδας

Ο Βελεστινιώτης δρομέας κατέκτησε τρεις πρωτιές και μία δεύτερη θέση στην ηλικιακή του κατηγορία, συμμετέχοντας σε πανελλήνιο virtual αγώνα δρόμου από την Σητεία, όπου βρέθηκε το προηγούμενο διάστημα!

Όπως ενημερώνει ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Βόλου, πολυνίκης στην ηλικιακή κατηγορία 46-50 ετών στον 1ο Virtual (εικονικό) αγώνα της Αθλητικής Ομοσπονδίας Νεφροπαθών & Μεταμοσχευμένων αναδείχθηκε ο Στέργιος Κουσκουρίδας.

Έτρεξε στην Σητεία Κρήτης σε τρεις επιμέρους αγώνες, και βγήκε 1ος στην κατηγορία στα 3 χλμ. με χρόνο 11:07, 1ος στα 5 χλμ. με 19:09 και 3ος στα 10 χλμ. με επίδοση 42:30.

Ο δρομέας του ΣΔΥ Βόλου αγωνίστηκε και στο Winter Free Thrace Run, όπου η κατάταξη βγαίνει από την απόσταση που διανύει κάθε αθλητής σε μία ώρα. Ο Στέργιος Κουσκουρίδας κάλυψε 14.440 μέτρα, κατέλαβε έτσι την 4η θέση στη γενική κατάταξη, και την πρώτη στην κατηγορία 45-54.